قوانین و مقررات

سپاسگزار خواهیم بود اگر پیش از خرید، این متن را به طور کامل مطالعه کنید:

قوانین مرکز خرید آنلاین به‌منظور حفظ حقوق خریدار و فروشنده وضع شده و رعایت و توجه به آن برای مرکز خرید آنلاین رستوبازار و خریدار محترم الزامی است. عضویت در سایت یا خرید از آن به‌منزلۀ مطالعه و پذیرفتن شرایط خرید و عضویت و قوانین و مقررات مربوطه است. لازم است خریداران گرامی پیش از ثبت هر سفارش، کلیه قوانین جدید در این بخش را بدانند.

ماده 1 – عضویت در سایت:

برای خرید ثبت سفارش و خرید، خریدار ابتدا باید در سایت رستوبازار ثبت‌نام کند. اطلاعات خریدار باید به‌صورت کامل، دقیق و صحیح وارد شود.

تبصره 1 ) کاربر باید اطلاعات پستی درخواستی را به‌ شکل صحیح در فرم ثبت‌نام اعلام کند. مسئولیت هرگونه مغایرت مشخصات ثبت‌شده با هویت واقعی عضو بر عهده خود افراد است و مرکز خرید آنلاین هیچ‌گونه مسئولیتی نسبت به مغایرت‌های احتمالی ندارد. صحت این اطلاعات به این دلیل دارای اهمیت است که سفارش‌های کاربر به آدرسی که وی در فرم ثبت‌نام اعلام کرده ارسال خواهد شد.

تبصره 2 ) کاربر نباید در سایت اظهاراتی را قرار دهد یا به  اقدامی دست بزند که مبین نقض حقوق اشخاص دیگر باشد یا عمل مجرمانه‌ای را در پی داشته باشد. همچنین بحث و نظرهای غیر مرتبط با سایت هیچ‌کدام منتشر نخواهد شد. چنانچه هر یک از کاربران، این ماده را رعایت نکنند، از همکاری با مرکز خرید آنلاین محروم و تسویه‌حساب کامل در صورت بدهی طرفین به یکدیگر به‌سرعت انجام خواهد شد.

تبصره 3) اطلاعات مشتریان (نشانی، شماره‌های تماس، ایمیل و …) صرفا جهت ارائه خدمات و اطلاع‌رسانی به مشتریان رستوبازار استفاده می‌شود و به هیچ عنوان استفاده دیگری نخواهد داشت و در اختیار شخص سومی قرار نمیگیرد..

ماده 2 – ثبت سفارش:

تبصره 1) دقت در خرید کالا و توجه به مشخصات کالای مورد سفارش بر عهده خریدار است. پس پیش از تائید سفارش، موارد ذکرشده را به‌دقت بررسی کنید. همچنین پیش از تحویل گرفتن سفارش از صحت بسته ارسالی مطمئن شوید و در صورت بروز مشکل با شماره‌های پشتیبانی سایت تماس بگیرید.

تبصره 2) قیمت‌ محصولات موجود در وب‌سایت به‌روز است. همچنین قیمتی که هنگام سفارش مشتری در پیش ‌­فاکتور منظور شده معتبر خواهد بود.

تبصره 3) پس از هر ثبت سفارش در سیستم، ایمیل و پیامک تائید ثبت سفارش برای مشتریان ارسال می‌شود.

تبصره 4) پس از ثبت سفارش، در صورت لزوم طی تماس تلفنی با مشتری، صحت و تائید سفارش از وی گرفته خواهد شد؛ بنابراین خواهشمند است اطلاعات شماره تماس خود را به‌طور صحیح در فرم‌های مربوطه وارد کنید و از ثبت سفارش‌های غیرواقعی بپرهیزید.

تبصره 5) ثبت سفارش و خریدهای عمده باید طبق هماهنگی قبلی با مرکز خرید آنلاین انجام شود و در صورت ثبت سفارش بدون هماهنگی، تصمیم در مورد پردازش یا لغو آن‌ها بر عهده مرکز خرید آنلاین رستوبازار است.
همچنین با توجه به شرایط جشنواره‌ها محدودیت تعداد در انتخاب کالاها متفاوت است. در صورت تکرار خرید کالاهای یکسان یا مشابه در سفارش‌های متعدد، رستوبازار می‌تواند سفارش را لغو نماید.

ماده 3 – پرداخت هزینه: 

قیمت نمایش داده شده در سایت، قیمت نهایی کالا می باشد و در ادامه خرید هیچگونه مبلغ اضافی به جز هزینه بسته بندی و ارسال، اضافه نمی شود و خریدار تنها بهای کالای خریداری‌شده را پرداخت می‌کند.

تبصره 1)  توجه فرمایید که قیمت‌های درج‌شده بر روی کالاهای وب‌سایت به تومان است.

در برخی موارد ممکن است واریز وجه شما از سمت درگاه اینترنتی (چه مستقیم، چه واسط) با مشکل روبرو شود. در این موارد همکاران ما در بخش پشتیبانی، می‌بایست با مسئولان پشتیبانی درگاه ارتباط بگیرند و مشکل را رفع کنند. با توجه به اینکه پاسخگویی پشتیبانی درگاه ممکن است کمی طول بکشد، رفع این مشکل نیاز به کمی زمان دارد که ممکن است تا دو روز کاری نیز طول بکشد، البته مطمئن باشید این مورد با پیگیری همکاران ما در سریع‌ترین زمان ممکن به نتیجه خواهد رسید.

ماده 4 –بسته‌بندی و ارسال سفارش: 

سفارش‌های ثبت شده در سایت مرکز خرید آنلاین رستوبازار پس از دریافت تاییدیه از مشتری، جهت ارسال و تحویل به اداره پست و یا باربری آماده خواهد شد. زمان تقریبی تحویل این بسته‌های پستی، بین 3 الی 7 روز کاری است. البته متاسفانه گاهی پست، اقدام به تحویل گرفتن بسته‌ها نمی‌کند و متاسفانه زمان تحویل بسته شما ممکن است بیش از 7 روز طول بکشد. پیشاپیش از صبوری شما سپاسگزاریم.)

تبصره 1)  هزینه ارسال بر اساس روش انتخاب شده در مرحله تسویه حساب محاسبه شده و نمایش داده می شود.

شیوه تحویل حضوری: در صورت انتخاب تحویل به صورت حضوری هزینه بسته‌بندی و ارسال به مبلغ 15.000 تومان دریافت خواهد شد.

تبصره 2)  بسته‌بندی و ارسال سفارش‌های شهرستان از طریق شرکت ملی پست ایران و یا باربری انجام می‌گیرد و هزینه سفارش فقط به‌صورت آنلاین قابل پرداخت است. بدیهی است کالا در همان روز کاری یا در روز کاری بعد به پست و یا باربری تحویل داده و ارسال می‌شود. گفتنی است هر‌گونه تأخیر و کم‌کاری از سوی شرکت پست و یا باربری در ارسال سفارش قابل‌پیگیری است.

همچنین مشتریان می‌توانند روند بسته‌بندی و ارسال سفارش را در سایت پست جمهوری اسلامی از طریق کد رهگیری مرسوله که در حساب کاربری ثبت شده، پیگیری کنند.

تبصره 3 ) مشتریان عزیز دقت فرمایند در هنگام دریافت بسته‌ها و سفارشات پستی خود لطفا سفارش خود را در حضور مامور پست باز کرده و بررسی نمایند و در صورت کسر بودن اقلام سفارش و یا ضربه و آسیب به کالا از مامور پست درخواست صورتجلسه نمایند و بلافاصله با شماره پشتیبانی سایت 05136112606 تماس حاصل فرمایند. در صورت چک نکردن سفارش‌ها در لحظه تحویل، مسئولیت کسری آن‌ها بر عهده مشتری خواهد بود.

تبصره 4 )  سفارش‌های مشهد به‌وسیله سفیر رستوبازار در روز و بازه زمانی مشخص‌شده از سوی مشتری  ارسال می‌شوند. اگر مشتری به هر دلیلی نتواند سفارش را تحویل بگیرد، همکاران پشتیبان برای هماهنگ کردن زمان ارسال بعدی با مشتری تماس می‌گیرند. همچنین هزینه ارسال برای بار دوم به عهده مشتری است.

تبصره 5 ) در نظر داشته باشید زمانی که سفارش شما تایید شود و آماده سازی (بسته‌بندی) انجام شود، در صورتی که درخواست لغو سفارش را داشته باشید هزینه بسته‌بندی انجام شده کسر خواهد شد.

ماده 5 – تحویل سفارش: 

تبصره 1 ) تحویل‌گیرنده کالا یا نماینده ایشان (با ارائه کد تحویل) باید هنگام تحویل کالا در محلی که آدرس آن را در فرم اطلاعات مربوط به ثبت سفارش اینترنتی ثبت کرده است، حضور داشته باشد و کالا را شخصا تحویل بگیرد. در صورت عدم حضور تحویل‌گیرنده در محل، کالای موردنظر با هماهنگی واحد پشتیبانی و پرداخت مجدد هزینه ارسال دوباره ارسال خواهد شد.

تبصره 2 ) درصورتی‌که در دریافت سفارش خود با تأخیر نامعقولی مواجه شدید، حتماً با ما تماس بگیرید و از ثبت مجدد سفارش، جداً بپرهیزید.

تبصره 3 ) لطفاً با دیگر اعضای خانواده یا محل کار خود هماهنگ کنید تا در صورت نبودن شما، بسته را تحویل بگیرند و هزینه آن را بپردازند؛ در غیر این صورت، بسته برگشت داده می‌شود.

تبصره 4 ) مشتریان مشهدی که سفارش خود را از طریق سفیر رستوبازار تحویل می‌گیرند، در نظر داشته باشند که تحویل کالا در ورودی ساختمان انجام می‌شود و سفیر رستوبازار، وارد فضای داخلی ساختمان، مشاعات آن یا واحد مربوطه نخواهد شد.

ماده 6 – درخواست مرجوعی کالا:

تبصره 1 ) چنانچه کالای خریداری‌شده با محصول ارسالی برای مشتری مغایرت داشته باشد، در صورت هرگونه اشتباه از سوی مرکز خرید آنلاین، کالای ارسالی بدون تحمیل هیچ‌گونه هزینه‌ای به مشتری، مشروط به اطلاع در 24 ساعت اولیه و ضمن اینکه پلمپ و برچسب امنیتی محصول مخدوش نشده باشد برگشت داده می‌شود و در صورتی که خرید اقساطی نباشد بازگشت وجه انجام و اعتبار کیف پول صادر می‌گردد.

تبصره 2 ) تعویض کالا تنها در شرایطی انجام خواهد شد که محصول ارسالی کاملاً سالم باقی‌مانده باشد. تگ کالا روی محصول نباید مخدوش شود. همچنین لازم است کالا در بسته‌بندی ارسالی رستوبازار، بدون هیچ صدمه‌ای قرار گیرد.

تبصره 3 ) در صورت هرگونه مغایرت احتمالی اجناس خریداری‌ شده در فاکتور مشتری و با محصولی که برای کاربر ارسال می‌شود، پس از احراز موضوع، کلیه هزینه‌های ارسال بر عهده مرکز خرید آنلاین رستوبازار خواهد بود و مرکز خرید آنلاین در بازگشت وجه در صورت عدم خرید اقساطی و اعتبار کیف پول متعهد است.

تبصره 4 ) در صورت تمایل به تعویض محصولاتی که هنگام حراج تهیه‌شده‌اند، توجه داشته باشید که قیمت در نظر گرفته‌شده برای دریافت اجناس دیگر، همان قیمت پرداختی در زمان حراج است.

تبصره 5 ) در صورت بروز هرگونه خطا نسبت به درج قیمت و ارزش ریالی کالاهای موجود در سایت، حق فسخ کردن سفارش و خرید انجام‌شده توسط مشتری، برای وب‌سایت محفوظ است. در ادامه‌، وجوه دریافتی طی 48 الی 72 ساعت کاری در صورت عدم استفاده از خرید اقساطی به حساب اعلام‌شده از سوی مشتری واریز می‌شود و مشتری با ورود به سایت  می‌پذیرد از این امر آگاه است و در این خصوص ادعایی نخواهد داشت.

تبصره 6) در نظر داشته باشید در صورتی که خرید شما با کد تخفیف باشد، مبلغ پرداختی شما به کارت بانکی شما منتقل می‌شود و تعویض امکان‌پذیر نیست.

تبصره 7) توجه فرمایید که در صورت بازگشت کالا هزینه ارسال و بسته‌بندی از مبلغ پرداختی کسر می‌گردد.

بازگشت و یا تعویض کالا چه دلایلی می‌تواند داشته باشد؟

از جمله دلایل بازگشت و تعویض کالا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 1- مورد پسند نبودن کالای دریافتی 2-عدم مطابقت محصول سفارش داده شده با محصول دریافتی یا وجود نقص و ایراد در کالای خریداری شده.

توجه: زمان در نظر گرفته شده برای برگشت کالا، 7 روز (بعلاوه روزهای تعطیل) است.

توجه: در صورتی که کالای بازگشت داده شده در سفارشی باشد که در آن سفارش هدیه، کوپن تخفیف و … به مشتری تعلق گرفته باشد، مبلغ تخفیف از مبلغ کل کسر و مابقی مبلغ استرداد می‌شود.

ماده 8 – ارتباط با ما:

واحد ارتباط با مشتریان رستوبازار از طریق شماره تلفن 36112606-051 و ارتباط آنلاین به ویژه چت باکس موجود در صفحات سایت، پاسخگوی سوالات مشتریان است.

هرکجا راحت‌ترید به ما پیام بدید 😊